Mila Architecture
TR | EN
Anasayfa
Hakkımızda
Mila Mimarlık
Mila Architecture

MİLA MİMARLIK

MİMARLIKTA 0.
YILIMIZ

MİSYON

Tasarımlarımızı en uygun malzeme ve teknoloji ile gerçekleştirecek şekilde seçerken, insan, şehir ve çevreye değer katmak.

VİZYON

Güncel ihtiyaçları çağdaş ve özgün tasarımlarla engin tarihî mimari mirasla ilişki kurarak karşılamak.

HEDEF

Projelerimizi gerçekleştirirken hedefimizde çevreye ve insana saygılı ihtiyacı karşılayacak büyüklükte ve estetik değerlerden taviz vermeden mahalli mimariden hareketle özgün tasarımlara abidevî eserlere imza atmaktır.

Mila Mimarlık


Mila Mimarlık & İnşaat, Mehmet Osmanlıoğlu tarafından 1983 yılında İstanbul’da proje hizmetlerine başlamıştır. Firmamız 1995 yılından günümüze tecrübeli proje ve inşaat grubuyla yenilenip güçlenerek, alanında öncü ve sanatsal nitelikli çok sayıda projenin, tasarım, uygulama ve danışmanlığını üstlenmiştir.


Mila Mimarlık & İnşaat, sanatsal mimari yapılar, küllîye ve kentsel tasarımları geliştirmeye odaklanan ve bunları inşa eden bir mimarlık ve inşaat firmasıdır. Kuruluşundan itibaren hedeflediği yüksek ideal neticesinde kısa zamanda büyük mesafeler kat etmiş olan grubumuz, ciddiyet ve dürüstlük ilkesinden ayrılmadan, projelerini zamanında, eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak başarıyla gerçekleştirmiştir.


Mila Mimarlık & İnşaat fikir safhasından iş teslimine kadar, farklı nitelik ve büyüklükteki tasarımlarıyla müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmek için, farklı disiplinlerle çözüm ortaklığı sağlayarak, bütünsel hizmet veren bir organizasyon yapısına ulaşmıştır. Güçlü kadrosu ve sanatsal yetkinliğiyle öne çıkan mimari ekibimiz; ortak çözüm üreten mekanik ve elektrik mühendislik, peyzaj ve iç mimarlık gruplarıyla mükemmele yaklaşmayı hedefleyen proje hizmetleri vermektedir.


Mila Mimarlık & İnşaat; 42 yıllık iş tecrübesiyle yurt içi ve yurt dışında farklı nitelikteki abidevî yapıları projelendirmektedir. Son dönemde Selçuklu-Osmanlı Mimarisini esas alan çağdaş ve özgün çözümlemeleriyle Cami, Küllîye, Selçuklu Evleri, Geleneksel Türk Konut Mimarisi, Anıt Mezar, Taklı Şehir Kapıları, Kültür Merkezi, Meydan ve Saat Kulesi gibi abidevî eserlerin proje ve uygulamalarına devam etmektedir.

Mila