Mila Architecture
TR | EN
Devr-i Alem

GELECEĞİ GEÇMİŞLE
YAŞATMAK

DAHA FAZLA

 • ÜÇÜNCÜ
  BİN YIL

  Devr-i Alem
 • SEMBOLLERİN
  RİTMİ

  Selatin
 • ŞEKİLLERİN
  UYUMU

  Başakşehir

MİLA MİMARLIK

"Geleceğin inşası, geçmişi anlamakla başlar.."

Mila Mimarlık, Mehmet Osmanlıoğlu tarafından 1983 yılında İstanbul’da proje hizmetlerine başlamıştır. Firmamız 1995 yılından günümüze tecrübeli proje ve inşaat grubuyla yenilenip güçlenerek, alanında öncü ve sanatsal nitelikli çok sayıda projenin, tasarım, uygulama ve danışmanlığını üstlenmiştir.

Mila Mimarlık, sanatsal mimari yapılar, küllîye ve kentsel tasarımları geliştirmeye odaklanan ve bunları inşaa eden bir mimarlık ve inşaat firmasıdır. Kuruluşundan itibaren hedeflediği yüksek ideal neticesinde kısa zamanda büyük mesafeler kat etmiş olan grubumuz, ciddiyet ve dürüstlük ilkesinden ayrılmadan, projelerini zamanında, eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak başarıyla gerçekleştirmiştir.


Daha fazla oku

About us

Abidevî Eserler

Nispet / Ebat / Estetik

PROJELERİMİZ

Yılların tecrübesiyle inandığımız değerlerden taviz vermeden hayallerimizi ete kemiğe büründürerek yaşanabilir çevreye özgün ve estetik değerler katacak eserler tasarlamak.

CAMİ - KÜLLİYE

KONUT - REZİDANS

VİLLA - MALİKANE

İNŞAAT

DEKORASYON

FİRMAMIZIN ÖTEKİLERDEN FARKI

Firmamız medeniyet görüşünün merkezinde konumlandırdığı yaratılanın yaratana karşı bir sorumluluğu telakkisiyle çevreyi korumayı ve bir cennet tasavvuru ölçeğinde iyileştirilip muhafaza edilmesini vazife telakki eder. Bu vazifenin yüklediği mesuliyetle faaliyetlerinde çevreye verdiği etki ölçümleyerek, varsa olumsuz etkilerin en aza indirgenmesi için çaba gösterilir. Teknik kadromuzun proje ve uygulama alanındaki yetkinliği ve tecrübesine yaraşır özgünlükteki tasarımlarıyla meslektaşlarına ve genç kuşağa ufuk açıcı çalışmalara imza atmakta bu alanda yeni çığırlar açmaktadır.

Tecrübe

Özgünlük

Müşteri Memnuniyeti

PROJELER

Firmamız 42 yıllık mesleki tecrübesiyle yurt içi ve yurt dışında abidevi yapıların tasarım ve uygulamalarını çağdaş ve özgün çözümlemeleriyle gerçekleştirmektedir.

KİTAPLAR

Şehir mimarinin estetik zevklerle anlamını bulduğu senfonik şiiridir. Her bina bu şiirin bir mısrası gibidir. Camiler ise bu senfonik şiirin baş mısrasıdır.

Bir Mimarın Kaleminden Camiler Kitabı - Mehmet Osmanlıoğlu

Bir Mimarın Kaleminden Camiler Kitabı

Mehmet Osmanlıoğlu
Şehir ve Mimari - Mehmet Osmanlıoğlu

Şehir ve Mimari

Mehmet Osmanlıoğlu

MAKALELER

İslam Sanatı 1

· Sanata dair

İslam Sanatı

Müslümanlar; mimari yaklaşımlarında Medine’deki ilk dönem fonksiyonellik ve sadeliğinin ardından, kısa süre içinde fethedilen yeni ülkelerdeki çeşitli...

Daha fazla

İslam Şehri I 2

· Şehre dair

İslam Şehri I

Ey şehirlerin ruhu, seni görünce bu güneşin sevgisi, harareti, gözümden düştü. Gözüm senin yüzünden yüce bir himmet sahibi oldu, artık çayırlığa çimen...

Daha fazla

Cami Mimarisi 3

· Camiye dair

Cami Mimarisi

Mimarlık; dünyayı yaşanılır kılmak için sarfedilen güzelleştirme çabalarının ete kemiğe bürünmüş halidir bir bakıma.. Allah Adem(a.s.)'i kendine halif...

Daha fazla

"Mila İnşaatı tanıyalı uzun yıllar oldu. 2005 yılında kendileri ile uygulamalı bir projede beraber çalıştım ve mimari projelerinden, çalışanlarından ve iş takibinden çok memnun kaldım. Hiç unutamadığım bir anım, gece yapılması gereken bir iş için 7 ayrı meslek grubunu bir araya getirerek başlarında bizzat kendisi bulunarak sorunumu çözmeleri beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Yapacağım yeni projede kendileriyle çalışmayı gönülden arzuluyorum. En kısa zamanda buluşma temennisi ile Mila ailesi."KERİM DÜZCAN

Konak Gıda - Genel Müdür